CLANEK

 

Nová deska Republic of Two hned 2krát!

Letošní Andělský objev roku skupina Republic of Two v rámci zachování svého principu duality, chystá na podzim hned dvě nová alba. První bude deskou remixů a remaků debutu Raising The Flag, která vyjde 4. října pouze na vinylech. Na albu se podílela taková jména jako Ecstasy of St. Theresa, Charlie Straight, Dva, Luno, Photolab, Kubatko, Tvyks, Enemy, Juanita Juarez, Cartonnage a další. Přesně o měsíc později – 4. listopadu vyjde druhé studiové album Republic of Two. Nové album je dalším projektem podporovaným t-music fondem. Fanoušci si ho budou moci stáhnout na portále www.t-music.cz za cenu, kterou si sami určí. Album samozřejmě vyjde také na klasickém CD nosiči.

 

K remixovému albu kapela zanedlouho vyšle do světa dva videoklipy na skladbu Home, kterou zremixovala skupina Photolab. Ti si také udělali vlastní videoklip a na tu samou skladbu také vyrobila videoklip výtvarnice a režisérka Alžběta Beránková.

Republic of Two

O Republic of Two:

Indie folková hudební formace v podání Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky pod názvem Republic of Two vydala v loňském roce debutové album Raising The Flag. V jejich tvorbě převažují jemné skladby jen v akustickém hávu (dvě akustiky, basa, cello a zpěvy), které jsou nasáklé skandinávskou lehkostí stejně tak jako britskou melodičností. Živou kapelu dále tvoří Štěpán Růžička - basa a Terezie Kovalová – cello. Jejich vystoupení jsou zvláštní i spojením s výtvarníkem Alešem Růžičkou, který svojí malbou reaguje na zvuk přímo na pódiu. Skupina byla za album Raising The Flag Akademií populární hudby oceněna soškou Anděla v kategorii Objev roku 2010.

http://www.facebook.com/pages/REPUBLIC-OF-TWO/249576109606

http://www.myspace.com/republicoftwo

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016