PARTYINFO

 

THE HOLYDRUG COUPLE (CL)

Datum konání:
14.09.2019 - sobota
Místo konání:
Praha - Meet Factory
Live:
The Holydrug Couple (CL)
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 20:30, vstup: předprodej: 250,- Kč, na místě: 350,- Kč

 
 
The Holydrug Couple oslní MeetFactory

Vyčerpaní z moderního života a kultury, chilští The Holydrug Couple, zprostředkovávají hypnotickou, smysly jitřící seanci. Se svým albem "Hyper Mega Super", vydaným u proslulého labelu Sacred Bones, zamíří do smíchovské továrny 14. září 2019.

 

Ives Sepúlveda Minho a Manuel Parra alias Holydrug Couple, kytarista a bubeník, živě doprovázení klávesistou, spolu kují psychedelii víc než deset let. Vyvrcholením tohoto výročí a předně jejich tvorby se stalo "Hyper Mega Super" (2018), páté řadové album, na němž taví dřívější zkušenosti s novou nástrojovou výbavou, která dvojici ze Santiaga de Chile umožnila obsáhnout širší paletu zvuků a nálad. Inspirováni ani ne tak zvukem The Beatles, The Beach Boys a Fleetwood Mac, jako spíš duší jejich nahrávek, Holydrug Couple přichází se svéráznou kolekcí, která jako by vypadla z šedesátých, sedmdesátých let. Kolekcí písní, jíž vévodí melodická čistota.

Pojmenování aktuálního alba je svým způsobem ironické, reaguje na vyhrocenost současné doby. "Proč by vše mělo být mega nebo super," pokládá si řečnickou otázku Sepúlveda Minho. "Není nutné přistupovat ke světu v superlativních extrémech." "Hyper Mega Super" začíná spoustou různých ruchů, mořem zvuků, a jak postupuje, stává se stále střídmějším až ústí k závěrečné, konejšivě táhlé baladě.

MeetFactory

Obdobně se to má s texty, které jsou o znudění, digitalizaci vztahů a jejich proměně, o městech, komerci a sebe-uvědomění. Jde o odpověď Holydrug Couple na přetížení moderního člověka nepřeberným množstvím vjemů. "Hudba může být jednoduchá a prostorná," oponuje Sepúlveda Minho a dodává: "je tady tolik světů, v nichž může, daleko od hyperkapitalismu, vzplanout hudba." Neskutečné písně pro jeden z nejlepších filmů všech dob, popisovali předchozí album "Soundtrack for Pantanal" (2016), a opojné oproštění od spletité skutečnosti nabízí nadále.

Chilská dvojice Holydrug Couple se do Prahy vrací po dvou letech, dříve vystupovala mimo jiné na festivalech Colours of Ostrava či Prague Psychfest. Ve smíchovské továrně představí současné prizma svého kaleidoskopu v sobotu 14. září.

FB event

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016